Další krok ve vzdělávání museli noví Adepti na horského vůdce udělat na pískovcových skalách letos v červnu. Tento modul je specifikum vzdělávání v ČAHV. Pískovcové lezení vyžaduje nejen technické dovednosti, ale především vysokou psychickou odolnost kvůli „řídkému“ fixnímu jištění a nutnosti zvládnutí zajišťování cest prostřednictvím smyček.

Vzhledem k nejistému počasí (na pískovcích se nesmí lézt po dešti) byly zvoleny pohraniční oblasti Labských pískovců. Výcvik proběhl v Tisé a následně tři dny v sousedním Německu ve Schmilce a Rathenu. Při lezení na monstrózních věžích Rauschenstein a Höllehund museli Adepti zúročit veškerý svůj lezecký um.

Zkoušky ze záchranných technik proběhly na stěně v Ústí a na zbývající praktické zkoušky jsme se přesunuli na Suché skály v oblasti Českého ráje.
Na kurz přímo navazovala první skutečná praxe – Evaluační kurz číslo 1, který se uskutečnil v Adršpachu za materiální podpory HUDY a Adepti HV se poprvé setkali s reálnými klienty.
Obou vzdělávacích akcí se jako pozorovatel zúčastnil Frederic Gentet (ENSA).

Gratulujeme Luboši Gávelovi, Ladislavu Petrášovi, Janu Haisovi, Janu Zahulovi, Dannymu Menšíkovi a Petru Kejklíčkovi k úspěšnému absolvování a získání licence Instruktor skalního lezení.

Lektoři: Radek Lienerth, Ondřej Nádvorník, Jan Novotný

Foto: Jan Zahula


Fotogalerie