Propozice Evaluační kurz HV II – horské skalní vícedélkové lezení a klasické skalní výstupy Vysokých Tater
Vzdělávání české asociace horských vůdců, vzdělávání UIAGM 2022/2025

Propozice pro hosty

Termín

  1. 9. – 22. 9. 2024

Lokalita

Vysoké Tatry, Zbojnická chata

Dozorující lektoři kurzu, HV UIAGM

Radek Lienerth, Lukáš Pálka, Jiří Švihálek, Jan Novotný

Adepti/Aspiranti HV UIAGM pro vedení hostů

Klára Kuželová, Sára Mikolášková, Michal Mazáček, Lukáš Ondrášek, Ondřej Tůma, Lukáš Klingora, Tomáš Cimr, Vít Orava, Filip Čapek

Náplň kurzu

Kurz je určen pro maximální kapacitu 18 hostů. Kurz navazuje bezprostředně na třetí, závěrečnou část aspirantských zkoušek HV UIAGM. Aspiranti tak povedou samostatně každý den program zvolený podle aktuálních podmínek, počasí a úrovně přidělených hostů. V průběhu prodlouženého víkendu se budeme pohybovat převážně v oblasti Velké Studené doliny, v případě dobré fyzické kondice a připravenosti hostů nejsou vyloučeny ani delší a vzdálenější túry.

V průběhu víkendu se budeme pohybovat vždy max. 2 hosté na jednoho člena ČAHV. Každé družstvo tak může svůj program modifikovat podle zájmu a úrovně dovedností. Můžeme se zaměřit na výuku samostatného pohybu ve skalním více délkovém lezení tradičního typu, nebo si jen tak užít lezení a túry v nádherném prostředí Vysokých Tater. V případě méně příznivých podmínek se pokusíme realizovat program v maximálně možném rozsahu.

Pro upřesnění se neváhejte obrátit na vedoucího kurzu s dotazy – Radek Lienerth, +420 603 810 600

Časový harmonogram kurzu

  1. 9. 2024 18:00 hod. sraz na Zbojnické chatě, po večeři úvodní breefing a jednotlivě po družstvech doladění programu. Odladění vybavení, předběžné rozdělení družstev proběhne telefonickou komunikací, je možné, že všichni vůdci a aspiranti již budou na chatě nahoře, stejně jako je možné, že půjdeme na chatu již po družstvech. Bude záležet na programu posledního dne zkoušek předpokládaný odchod z Hrebienku na chatu je nejpozději 15:30 hod.
  2. – 22. 9. 2024 vždy podle domluvy jednotlivých družstev lezecký program v oblasti Velké Studené doliny, vždy bude snaha 2 družstva adeptů + 1 dozorující guide v jedné oblasti
  3. 9. 2024 – po ukončení túr předpokládaný odjezd (cca 16:00)

Ubytování

Účastníci kurzu mají zajištěno ubytování včetně polopenze na Zbojnické chatě. Ubytování a polopenze jsou zahrnuty v ceně kurzu.

Náklady na kurz

Hosté hradí plat a náklady dozorujících lektorů, částečnou úhradu nákladů aspirantů a ubytování a polopenzi na Zbojnické chatě. Tato částka za účast na tatranském evaluačním kurzu ČAHV činí 10 300 Kč (vedení programu 7150 + ubytování s PP na Zbojnické chatě 3 150 Kč). Obvyklá cena za služby HV činí pro obdobný program a 2 hostech na vůdce na osobu 15 000 Kč + náklady).

Částku za kurz ve výši 10 300 Kč prosím uhraďte na účet ČAHV do 30. 6. 2024 číslo účtu: 35-8974790297 banka 0100 variabilní symbol platby: 20240919 do poznámky prosím uveďte jméno a příjmení + text: evaluační kurz Tatry 2024 faktura vám bude vystavena po připsání částky na účet ČAHV.

Přihlašovací formulář

https://forms.gle/odAgxzEEnW9NusLe7

Další náklady spojené s kurzem

  • Vlastní doprava, lanovky, svozy
  • Jídlo v průběhu dne

Základní prerekvizita kurzu

  • Základní kondice, schopnost zvládnout túru 1500 výškových metrů/den
  • Minimální lezecká výkonnost v pozici druholezce IV UIAA, umět se navázat, základní znalost jištění, slaňování
  • Otevřená mysl a chuť užít si tři dny v nádherném prostředí Vysokých Tater a jedinečné atmosféry Zbojnické chaty

Vybavení

Po dohodě je možné zapůjčit i další doplňující vybavení (mačky, cepín – pokud to budou podmínky vyžadovat).

Nezbytné osobní vybavení

Lezecký batoh 30l, kotníkové pohorky, lezečky, sedací úvaz, helma, karabina s pojistkou zámku + jistící a slaňovací pomůcka, osobní lékárnička. Oblečení i do ne zcela příznivých klimatických podmínek – hardshell bunda + kalhoty, lezecké softshell kalhoty, funkční triko, lehká lezecká mikina, primaloft/peří izolační bunda, čepice, rukavice, opalovací krém, sluneční brýle, čelovka, termoska/láhev na pití 1l. Tyčinky a svačinky přes den. V případě potřeby mačky a cepín, bude upřesněno těsně před kurzem.

Kontakt pro komunikaci

Radek Lienerth, zoban(at)seznam.cz, tel. +420 603 810 600